Zaznacz stronę

WordPress jest jednym z najpopularniejszych systemów zarządzania treścią. Jeszcze kilka lat temu WordPress wykorzystywany był jedynie do budowania tematycznych blogów. W dzisiejszych czasach CMS ten, dzięki odpowiednim wtyczkom może być wykorzystany nawet do stworzenia profesjonalnego sklepu internetowego.

Otwarte oprogramowanie dla każdego

Największą zaletą systemu WordPress 2020 jest to, że dostępny jest on całkowicie za darmo. CMS jest na bieżąco udoskonalany i systematycznie pojawiają się na niego bezpłatne i płatne wtyczki. Warto wspomnieć także i o tym, że otwarty kod ma również swoje wady. Największym problemem są kwestie bezpieczeństwa, dlatego też warto pamiętać o zabezpieczeniu serwera i zainstalowaniu odpowiednich wtyczek.

Prostota i intuicyjna obsługa

WordPress 2020 jest bardzo prosty w obsłudze, dzięki czemu można samodzielnie aktualizować treści na swojej stronie bez znajomości programowania. Jest to bardzo wygodne i niesłychanie komfortowe rozwiązanie. Dzięki temu, że nie trzeba zatrudniać informatyka, który opiekować będzie się stroną, można naprawdę sporo zaoszczędzić.

Niesamowita funkcjonalność

WordPress posiada bardzo wiele przydatnych funkcji, które można indywidualnie dopasować do swoich prywatnych potrzeb i preferencji. Silnik WordPressa bez żadnego większego problemu poradzi sobie nawet z bardzo rozbudowanym sklepem internetowym albo dużym portalem. Jeżeli brakuje nam jakieś funkcjonalności, to w każdej chwili możemy zlecić doświadczonemu programiście napisanie nowej wtyczki.

Społeczność WordPress

CMS WordPress może pochwalić się bardzo dużą społecznością wiernych użytkowników. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że przy wielu problemach będzie można liczyć na wsparcie. Odwiedzać można nie tylko tematyczne fora i blogi, ale również specjalne grupy na portalach społecznościowych. Wiele cennych informacji dostępnych jest nie tylko w języku angielskim, ale również po polsku.

Idealny CMS dla pozycjonerów

WordPressa jest doskonałym rozwiązaniem również dla tych osób, które chcą reklamować swoje towary i usługi w Internecie. Najnowsze wersje WordPress-a są tworzone nie tylko zgodnie ze standardami SEO, ale również zgodnie z wytycznymi Responsive Web Design.

Bezproblemowe integracje

Ze względu na bardzo dużą popularność w dzisiejszych czasach zdecydowana większość narzędzi internetowych, może być zintegrowana z systemem WordPress. Każde firmowe oprogramowanie CRM bez żadnego większego problemu będzie działać z WordPressem. Integracja z zewnętrznymi programami jest bardzo prosta i przyjemna.