Zaznacz stronę

Bardzo wielu młodych ludzi zastanawia się, jaki kierunek studiów wybrać, aby w przyszłości nie zasilić licznego już grona bezrobotnych. Nie są oni zdecydowani, jaki zawód chcą wykonywać w najbliższej przyszłości. Ostatnie statystyki dają im jasną odpowiedź na to pytanie.

Okazuje się, że pożądanym zawodem przyszłości jest analityk. Ludzie z takim wykształceniem prawdopodobnie nie będą mieli większych problemów ze znalezieniem zatrudnienia, gdyż zbieranie i analiza informacji jest podstawą działania wielu firm. Niektórzy przedsiębiorcy otwarcie twierdzą, że analityka internetowa jest absolutną podstawą funkcjonowania ich biznesu, bo dostarcza niezastąpionych statystyk.

Każdemu kto myśli o rozpoczęciu kształcenia w kierunku tego zawodu, niezbędna jest zdolność logicznego myślenia oraz umiejętność obsługi podstawowych programów komputerowych.

Warto także poświęcić nieco czasu na naukę najpopularniejszych języków programowania, gdyż także mogą się bardzo przydać w zawodzie analityka internetowego.