Zaznacz stronę

Projektowanie stron www może wydawać się zajęciem niezwykle trudnym i wymagającym dużej wiedzy. Mija już trzydzieści lat od kiedy stworzono pierwszą taką witrynę. Chociaż usługi internetowe stale się rozwijają, to podstawowe zasady tworzenia stron cały czas są aktualne.

Każda witryna internetowa opiera się na tak zwanym kodzie HTML.

Przeglądarka odczytuje ten skomplikowany zapis i wyświetla go w czytelny dla odbiorcy sposób. Ponadto mnóstwo stron www stworzono w systemie CMS. Skrót ten oznacza System Zarządzania Treścią. Umożliwia on edytowanie zawartości witryny z panelu administracyjnego. Jest to ogromne ułatwienie, gdyż taka edycja nie wymaga od właściciela strony prawie żadnej wiedzy informatycznej. Wiele systemów CMS daje ponadto możliwość instalacji wtyczek, czyli dodatków wzbogacających witrynę. Dzięki nim jest ona bardziej czytelna i atrakcyjna dla internautów.

Tworzenie stron www to bardzo rozległe zagadnienie. Chcąc zaprojektować własną witrynę online dobrze jest poszukać inspiracji. Można na przykład przyjrzeć się tym stworzonym przez profesjonalistów i skorzystać z zastosowanych przez nich rozwiązań.